בדיקת ביוץ

דברים שהבנתי על המחזור החודשי בגיל 28

דברים שהבנתי על המחזור החודשי בגיל 28

בדיקת ביוץ פורסם ב

מביך, אני בת 28 ואין לי מושג מה באמת קורה בגוף שלי בזמן מחזור חודשי!

האנושות מפחדת מהמחזור הנשי. זה לא רק הפרסומות שמציגות את המחזור כג’ל כחול, כאילו כל מה שיוצא לנו מהגוף פוטוגני אלא הגישה הזו, שמחזור זה דבר שלילי או נחשב לתכונה נחותה של הגוף שלנו (כי מחזור זה כואב, זה עושה פצעים ועצבים), היא זו גם שמנעה ממני אי פעם להבין מה באמת קורה לי בגוף.

האובססיה שלי בנוגע למחזור התחילה כשנכנסתי לזוגיות רצינית. אז פתאום סקס נהיה דבר שבשגרה, קונדומים הפכו למיותרים והניסיון עבר שלי עם גלולות למניעת הריון לא היה מוצלח במיוחד כך שעניין המחזור החודשי עלה לסדר היום.
מביך- אבל כשחבר שלי (תכף בעלי), שאל אותי באילו ימים ניתן להיכנס להיריון ובאילו לא, לא ידעתי מה לענות.

דייזי - מחשבון ביוץ - מחשבון פוריות - שיטת המודעות לפוריות

ובחזרה למחזור החודשי.
כשהיינו צעירות לא תמיד היה לנו נעים לשתף, לשאול על המחזור את האימהות שלנו. לא תמיד דיברו איתנו על זה בבית או בבית ספר, לא תמיד היה לנו נעים לשאול שאלות את הגניקולוג. לקחנו כדור נגד כאבים, טמפון לספיגת הדם וזהו. מה באמת הבנו בגיל 16 על גופנו? ובגיל 28?
למה אנחנו רגישות ועצבניות יותר בזמן הזה של החודש? מה קורה במהלך הביוץ? מה תפקיד ההורמונים בשלבים השונים של המחזור החודשי?
האם אנחנו יכולות להיכנס להריון בכל יום בחודש?

4 עובדות בסיסיות מאוד על המחזור החודשי שלנו:

  • כל אישה מבייצת רק פעם אחת בכל מחזור חודשי
  • במקרה הנדיר של ביוץ כפול או יותר, הם יתרחשו בתוך 24 שעות
  • לאחר הביוץ, הביצית יכולה להיות מופרית במשך תקופה מקסימלית של 18-24 שעות
  • זרע הגבר יכול להישאר פעיל ופורה בגוף האישה לתקופה מקסימלית של 5 ימים

משמעות הדבר היא שיש רק 7 ימים בכל מחזור חודשי בהם אישה יכולה להיכנס להריון: חמישה ימים לפני הביוץ, ביום הביוץ וביום שאחריו (ביצית יכולה להיות מופרית למשך 24 שעות).

אני ממליצה לך לקרוא את המדריך של דייזי למחזור החודשי כדי להבין קצת יותר לעומק מה קורה לנו בגוף מדי חודש.
המדריך מכסה מגוון נושאים כגון: איך טמפרטורת הגוף הבסיסית שלך קשורה לפוריות, כיצד לחץ משפיע על המחזור החודשי שלך, מהו מחזור לא סדיר ומהם ההורמונים המעורבים במחזור החודשי שלך. מעיתוי הביוץ, דרך מחזור חודשי ללא ביוץ ועד מה למעשה קורה כשאת מקבלת את הווסת, הכל כאן. נושאים אחרים הכלולים במדריך – סוגי נוזלי צוואר הרחם; הגדלת סיכויי כניסה להריון; מחזורים ללא ביוץ; ההשפעה של בעיית בלוטת התריס על המחזור החודשי ועוד. בנוסף המדריך מציג תרשימים מפורטים ופירוט מקיף של שלבי המחזור החודשי וגם איך דייזי, מחשבון ביוץ המתקדם בעולם, עוזר לך לעקוב אחר המחזור החודשי ולהכיר את הגוף שלך.

 

הורידי את המדריך של דייזי!

 

דייזי - ערכת ביוץ

 

 

עגלת קניות

0

אין מוצרים בעגלת הקניות.

Hit Enter to search or Esc key to close
Call Now Button דילוג לתוכן