יד מחזיקה דייזי מחשבון ביוץ

בחני את עצמך: האם זה אפשרי לחסוך כסף ועדיין לקנות כל מה שחשוב לך?

בחני את עצמך: האם זה אפשרי לחסוך כסף ועדיין לקנות כל מה שחשוב לך?

יד מחזיקה דייזי מחשבון ביוץ פורסם ב

אם יש שאלה שאני לא מסוגלת לשמוע יותר זה ‘מה הקורונה באה ללמד אותנו?’ אולי כי זאת לא הקורונה כמו המציאות הכלכלית שיצרה הקורונה.
נתחיל בזה שאני בחורה מאוד נהנתנית שאוהבת את החיים הטובים והנוחים וקשה לי להתרגל לשינויים החדשים בחיינו.
אז מה הקורונה באה ללמד אותנו (בעע לא מאמינה ששאלתי את זה?!)
אותי היא לימדה שבתור עצמאית, המצב הכלכלי שלי מעולם לא היה גרוע יותר ושהגיע הזמן להתחיל לחשב את ההוצאות שלי מחדש אבל לא לוותר על עצמי. ואל תשפטו אותי, זה לא קל להיות נהנתנית במינוס בחשבון הבנק.
כשחופרים בחשבון הבנק שלך, לא משנה כמה זה כואב, מגלים שהבזבוז האמיתי הם הדברים ש”גוזלים” כסף ממך ללונג ראן, יעני לטווח רחוק.
רחוק מאוד! קחו אוויר, זה לא קל גם לי.

כשאני חושבת על הדברים שהם בזבוז כסף שמצטבר לסכום נכבד לטווח הרחוק, אני מתכוונת לדברים שברגע האמת נראה שהם לא כאלה יקרים ו”הכי בקטנה” עכשיו להוציא עליהם כסף אבל בגלל שאנחנו צורכות אותם על בסיס יום יומי, שבועי או חודשי קבוע יש לזה מחיר. למה אני מתכוונת?

מצד אחד, לחסוך על המשלוחים בוולט. מצד שני, להרוויח דייזי! 

לק ג׳ל vs דייזילק ג’ל. שמתי לב שאני מוציאה כל חודש 150 שקל שזה נראה הכי בקטנה אבל פתאום בחישוב מצטבר אני מבינה שאני מוציאה על זה 1800 ש״ח בשנה!
והקפה שאני קונה כל יום בבית הקפה, מה איתו? שמתי לב שאני מבזבזת באזור הכמעט 2000 שקל בשנה על קפה קנוי כי אני מכורת קפה. אם אקנה מכונת קפה שתעלה לי בין אזור ה-500  עד 1000 שקל זה חיסכון משמעותי לשנה וגם נשאר איתי לכמה שנים טובות שיחסכו לי בזבוז מיותר וגם לצרוך פחות קפאין. 

הרבה זמן רציתי דייזי, אבל ירדתי מזה כי לא היה לי בשלוף 1750 שקל וגם לא הייתה אז אפשרות לתשלומים, אז המשכתי להכניס לגוף שלי הורמונים. במסגרת החשבון הנפשי והכלכלי שערכתי לעצמי, חשבון תרתי משמע, הבנתי שלהשקיע בעצמי סכום כזה חד פעמי בעצם חוסך לי הרבה כסף להמשך השנים הבאות. תחשבו כמה כסף הוצאתי כל החיים על כל מיני מרשמים (שאמורים היו ללוות אותי עד שייגמר לי המחזור בערך. זה המון כסף כל חודש!!!).

אז חילקתי את התשלום על דייזי ל- 24 תשלומים, כי גם כשאני רוצה לחסוך אני יכולה להרשות לעצמי את זה, במיוחד שזה בסוף יוצא לי 75 שקל לחודש,  שלעומת הכסף שאני מוציאה בשגרה על משלוחים בוולט ומוצרי איפור זה ממש בדיחה. בעצם אני מבזבזת כסף כל חודש על בקבוקי היין שאני שותה בקצב, ההזמנות באסוס שאלוהים יודע אם אקבל אי פעם, בקיצור הבנתן… אכן זאת הוצאה חודשית שמשתלמת לי יותר מכל הדברים שאני באמת לא זקוקה להם ביום יום ואני מבזבזת עליהם הרבה יותר מ- 75 שקלים בחודש.

המחיר של להיות במקום הראשון

בזכות הצעד שעשיתי לא רק שאני יודעת שאני כבר לא תלויה בכל מיני מרשמים קבועים שהם הוצאה חודשית לכל החיים עד שאפסיק לקבל מחזור, דייזי לא חוסכת לי רק בכסף אלא חוסכת גם בנזקים לגוף שלי שקיבל כמות הורמונים כמה שנים טובות. אני מודה שהמהלך לעבור לדייזי פתח לי את הראש על תחומים שונים בחיים שלי שאפשר לחסוך בהם, אבל לאט לאט. עד שאגלה את כל נפלאות החיסכון אתגאה בכך שדייזי הוכיחה לי שמעולם לא היה זול כל כך לשלם על משהו שבאמת שם אותי במקום הראשון!

 

נ.ב- אם אמא שלי לא הייתה קוראת כל דבר שאני מעלה לרשתות החברתיות כבר מזמן הייתי אומרת לכן מי אני ואיפה אני גרה שתבואו לחשב איתי את הוצאות חייכן, אבל אני מפחדת שתדע שהבת שלה מבלה כל היום באסוס ככה שנשאיר את זה בינינו.

 

שווה הצצה: יש עוד כמה שחושבות כמוני

 

מה שהבנתי על המחזור החודשי בגיל 28

 

דייזי ליומולדת? מסתבר שזה גאוני!

 

עגלת קניות

0

אין מוצרים בעגלת הקניות.

Hit Enter to search or Esc key to close
Call Now Button דילוג לתוכן