הגוף הנשי – איך הוא עובד?

הגוף הנשי – איך הוא עובד?

Thumbnail פורסם ב

מי מאיתנו לא זוכרת את הפעם הראשונה שקיבלנו ווסת 🙂 לחלקנו זה היה אירוע משמח ולחלקנו דווקא מביך ומלחיץ.
קבלת הווסת מסמלת את ההתבגרות המינית שלנו, שבו הפכנו מילדות לנערות. הגיל הממוצע לקבלת ווסת הינו 12-13 אך יש נערות שמקבלות לפני כן ואף כאלו שמקבלות בשנות העשרה המאוחרות. לא משנה באיזה גיל קיבלנו, ההפיכה הזו לנשים קטנות מלווה פעמים רבות בחשש, בלבול והסתגלות לאורח חיים חדש.

לא תמיד היה לנו נעים לשתף, לשאול ואפילו לחלוק את המידע עם האימהות שלנו. לא תמיד דיברו איתנו על זה בבית או בבית ספר, לא תמיד היה לנו נעים לשאול שאלות את הגניקולוג. מה באמת הבנו בגיל 16 על גופנו? האם עלה בדעתנו למה אנחנו מקבלות מחזור מדי חודש? למה אנחנו רגישות ועצבניות יותר בזמן הזה של החודש? מה זה ביוץ? מתי תאריך הביוץ? והאם אנחנו יכולות להיכנס להריון בכל יום בחודש? 

4 עובדות בסיסיות מאוד על המחזור החודשי שלנו

  • כל אישה מבייצת רק פעם אחת בכל מחזור חודשי
  • במקרה הנדיר של ביוץ כפול או יותר, הם יתרחשו בתוך 24 שעות
  • לאחר הביוץ, הביצית יכולה להיות מופרית במשך תקופה מקסימלית של 18-24 שעות
  • זרע הגבר יכול להישאר פעיל ופורה בגוף האישה לתקופה מקסימלית של 5 ימים

משמעות הדבר היא שיש רק 7 ימים בכל מחזור חודשי בהם אישה יכולה להיכנס להריון: חמישה ימים לפני הביוץ, ביום הביוץ וביום שאחריו (ביצית יכולה להיות מופרית למשך 24 שעות).

להבין את הנשיות שלך: עם המדריך של דייזי למחזור החודשי שלך

הורידי את המדריך של דייזי להבנה מעמיקה של הגוף והמחזור החודשי, ההורמונים והבריאות שלך! במדריך תמצאי את כל התשובות לאיך הגוף הנשי שלנו עובד. בין אם את כבר משתמשת בדייזי ומהווה חלק מהקהילה שלנו ובין אם את מתעניינת בדייזי ורוצה לדעת יותר.

מדריך זה מכסה מגוון נושאים כגון: איך טמפרטורת הגוף הבסיסית שלך קשורה לפוריות, כיצד לחץ משפיע על המחזור החודשי שלך, מהו מחזור לא סדיר ומהם ההורמונים המעורבים במחזור החודשי שלך. מעיתוי הביוץ, דרך מחזור חודשי ללא ביוץ ועד מה למעשה קורה כשאת מקבלת את הווסת, הכל כאן. נושאים אחרים הכלולים במדריך – סוגי נוזלי צוואר הרחם; הגדלת סיכויי כניסה להריון; מחזורים ללא ביוץ; ההשפעה של בעיית בלוטת התריס על המחזור החודשי ועוד. בנוסף המדריך מציג תרשימים מפורטים ופירוט מקיף של שלבי המחזור החודשי.


הורידי את המדריך של דייזי!

 


איך דייזי עובדת?

 

 

עגלת קניות

0

אין מוצרים בעגלת הקניות.

Hit Enter to search or Esc key to close
Call Now Button דילוג לתוכן