גלולות למניעת הריון [כל מה שלא רוצים שתדעי]

גלולות למניעת הריון [כל מה שלא רוצים שתדעי]

Thumbnail פורסם ב

אם אתן סובלות מכאבי ראש, מהקאות או בחילות לא בטוח שחליתן בשפעת או בכל מחלה אחרת, סביר להניח כי אלו תופעות לוואי של הגלולות שאותן אתן נוטלות כדי להימנע מהריון לא רצוי ולא מתוכנן. נוסף על כאבי הראש והבחילות, לשימוש בגלולות למניעת הריון משויכות תופעות לוואי נוספות כמו עלייה בכולסטרול, קרישת דם, תסחיף ריאה, פטרייה חוזרת בנרתיק, דלקות בדרכי השתן ועוד.

הגלולה שהגיעה לחיינו בשנת 1960 נחשבה למהפכה של ממש ולאחת ההמצאות החשובות ביותר בעולמן של הנשים, אך לא רבים יודעים כי הגלולה לא הומצאה כדי לשחרר את הנשים ולהעניק להן חופש מיני ושליטה על גופן, את הגלולות למניעת הריון המציא כומר קתולי שביקש למצוא דרך לצמצום הילודה ולהורדת רמת העוני. הכוהנות הגדולות של תכנון המשפחה והמהפכה הפמיניסטית אמצו בחום את הגלולה וראו בה בשורה לשחרור האישה, לחופש מיני ולשוויון מגדרי.

אך האם גלולות נגד הריון הצליחו לשחרר אותנו מבחינה מינית ולהעניק לנו את החופש ואת השליטה על גופנו או שהן הפכו אותנו לנשים התלויות בחברות התרופות העושות הון על גבנו ולא מספרות לנו על המחיר האמיתי שאנו משלמות בשל השימוש בגלולות למניעת הריון.

גלולות נגד היריון – מה אתן יודעות על הגלולות?

בגלולות נגד הריון מסוגים שונים מצויים שני חומרים פעילים, אסטרוגן ופרוגסטרון, אלו הורמונים נשיים שתפקידם הוא למנוע את הביוץ.

המוח מפריש הורמונים טבעיים המגרים את השחלות לייצר ביציות. תהליך יצירת הביציות מלווה בהפרשת הורמונים, אסטרוגן ופרוגסטרון, המיוצרים בשחלה. הורמונים אלו מעבירים למוח איתות שהביוץ הושג ואין צורך בהמשך גירוי השחלה. כשאין הריון השחלה מפסיקה את הפרשת ההורמונים, וההפסקה של הפרשת ההורמון גורמת לדימום הווסתי ומאותתת למוח על התחלת התהליך מחדש.

הגלולות למניעת הריון פועלות כמו התהליך הטבעי. האסטרוגן והפרוגסטרון המרכיבים את הגלולה מאותתים למוח שאין צורך בהפרשת הורמונים והשחלה נשארת רדומה ולא מייצרת ביציות שיקלטו את הזרע הגברי.

גלולות למניעת הריון מתי לוקחים? מיד עם התחלת הווסת. את הגלולה יש לקחת בכל יום וכל סוגי הגלולות מגיעים בחפיסות של עשרים ואחת גלולות המספיקות לשלושה שבועות. עם סיום החבילה עושים הפסקה בת שבוע ובתוך יומיים שלושה מתחילת ההפסקה יופיע הדימום. את החפיסה הבאה יש לקחת ביום השמיני מתחילת ההפסקה.

בארץ משווקות גלולות מסוגים שונים כמו גלולות למניעת היריון יאז, גלולות למניעת הריון מליאן, גלולות פמינט, גלולות מינס ועוד, גלולות שאותן יש לקחת באופן רציף כדי למנוע הריון לא רצוי וכשלא יודעים על תופעות הלוואי, ניתן להיתקל במקרה כמו שקרה לקארין:

11 סכנות [והשפעת תופעות הלוואי של הגלולות על הגוף] שלא הכרתן

נכון, כמעט ואין מחלוקת על כך שגלולות נגד הריון עשו לנו גם הרבה טוב. נערות, נשים צעירות וגם נשים מבוגרות שעדיין נמצאות בגיל הפריון מגיעות אל רופא הנשים, מבקשות בשקיקה מרשם לגלולה, או מנסות להשיג גלולות למניעת הריון ללא מרשם, ובולעות בלי לחשוב פעמיים את מנת האסטרוגן והפרוגסטרון היומית. אך כמה מהן בדקו את ההשלכות שיש לשימוש היום יומי בגלולה וכמה מהן נחשפו אל הסכנות הכרוכות בלקיחת גלולה? אז אם עדיין לא הכרתן את כל ההשלכות והסכנות, רגע לפני שאתן נוטלות את הגלולה הבאה, כדאי להכיר את תופעות הלוואי של הגלולות למניעת הריון:

 1. נטילת גלולות נגד הריון גורמת לסיכוי גדול יותר של היווצרות קרישי דם, והסיכון גדל בקרב נשים מעשנות ובקרב נשים שיש להן נטייה מולדת לקרישויות יתר בדם. מצבים אלו בשילוב עם נטילת גלולות עלולים להסתיים בשבץ מוחי, בתרדמת או אפילו במוות.
 2. יש נשים שנכנסות לדיכאון בגלל משברים אמיתיים בחייהם ויש נשים שלא חוות משברים, אך נכנסות לדיכאון בגלל הגלולות. מינונים גבוהים וקבועים של אסטרוגן ופרוגסטרון מפחיתים את רמת הסרוטונין במוח, הגורם המשפיע על מצב הרוח. רמה נמוכה של סרוטונין עלולה להביא לדיכאון או להחמיר את המצב של דיכאון קיים. גם אם לא תחוו דיכאון עמוק, תהיו נתונות לתנודות במצבי הרוח ולא אחת עלולה ליפול עליכן עצבות בלי סיבה אמיתית.
 3. גלולות למניעת הריון מאיצות את תהליך ההזדקנות. במחקר שנערך בין נשים שנטלו כדורים למניעת הריון התגלו רמות גבוהות של הורמון הקורטיזון, ההורמון האחראי על מחלות רבות ותופעות גופניות רבות כמו הזדקנות העור, עודף כולסטרול, עייפות פיזית ונפשית ועוד.
 4. גם הכתמים המעצבנים המופיעים על עור הפנים, כתמי הפיגמנטציה, הם תוצאה של נטילת גלולות למניעת הריון. אחת הסיבות המרכזיות להיווצרות הכתמים הם שינויים הורמונאליים המתרחשים בגוף בתקופת ההיריון או בשל השימוש בגלולות.
 5. גלולות למניעת הריון עלולות לגרום לנשירת שיער. לפעמים בתחילת השימוש בגלולות מתרחשת תופעה של צמיחה מוגברת של השיער, אך מאוד מהר מגיע השלב של איבוד שיער. זו יכולה להיות נשירת שיער זמנית או נשירת שיער איטית, אך קבועה.
 6. יש קשר בין גלולות נגד הריון לבין מחלת הסרטן? כן יש קשר! אומנם יש סוגי סרטן שהשימוש בגלולה מפחית את הסיכון לחלות בהם כמו סרטן המעי הגס, סרטן השחלות או סרטן רירית הרחם, אך מנגד השימוש בגלולות מעלה את הסיכויים לחלות בסרטן הכבד או בסרטן צוואר הרחם. ולשאלתכן, האם יש קשר בין סרטן השד לשימוש בגלולות, עדיין אין תשובה מוחלטת והעניין נמצא בבדיקה.
 7. ירידה בחשק המיני – אתן לוקחות את הגלולות כדי ליהנות מחיי מין סוערים ללא חשש, אך לפעמים התוצאה בדיוק הפוכה. הגלולות מורידות את החשק המיני, גורמות ליובש בנרתיק וכתוצאה מכך לכאבים בעת קיום יחסי המין. אם אתן רוצות ליהנות מיחסי המין, כדאי לכן לחשוב פעמיים לפני שאתן נוטלות את הגלולות.
 8. גלולת למניעת הריון עלולות ליצור אבנים בכיס המרה. כיס המרה הוא איבר קטן הצמוד אל הכבד שתפקידו להפריש את נוזל המרה המסייע לעיכול. שימוש ממושך בגלולות גורם לנוזל המרה להיות רווי בכולסטרול, גורם המניע ליצירת אבנים במרה, לכאבים חזקים, לבחילות ולהקאות.
 9. טעיתן בבחירת בן הזוג, אולי הגלולות אשמות בכך. לא רק מראה שרמנטי וחיוך כובש מושכים את האישה, גם ריח הגוף של הגבר. המשיכה של ריח הגוף מבוססת על ההתאמה הגנטית בין בני הזוג, אך מחקר חדש מוכיח כי נשים הנוטלות גלולות מעדיפות את ריח הגוף של בני הזוג הדומים להם מבחינה גנטית, אך מה לעשות, אלו בדיוק לא הבחורים הנכונים.
 10. נשים רבות המשתמשות בגלולות כאמצעי מניעה מדווחות על עלייה במשקל. עדין לא ברור ממה נובעת העלייה במשקל מעלייה ברמת התיאבון או בשל הצטברות של נוזלים בגוף, אך דבר אחד ברור, הגלולה אינה מומלצת לנשים המעוניינות בחיטוב הגוף או בירידה במשקל.

 

 1. אם אתן קורעות את עצמכן במכוני הכושר, מתמידות בספורט ושומרות על תזונה נכונה, אך לא רואות תוצאות, כדאי לכן להפסיק לקחת גלולות. ממחקר שנערך באוניברסיטת טקסס עולה המסקנה שנטילת גלולות מפחיתה את צבירת מסת השריר באימוני ספורט. במחקר השתתפו נשים שהתאמנו בקביעות, חלקן נטל גלולות וחלקן לא. הנשים שלא נטלו גלולות העלו שישים אחוז יותר במסת השריר מאשר הנשים שנטלו באופן קבוע גלולות למניעת הריון.

שלום ולא להתראות לגלולות נגד הריון, ברוכה הבאה מניעת הריון טבעית

האם אפשר למנוע הריון ללא הורמונים? כן!! “דייזי” מציע דרך למניעת הריון בשיטה טבעית, אמינה ומדויקת.

יש שיטות שונות של אמצעי מניעה לנשים כמו מדבקות למניעת הריון, זריקה למניעת הריון, נרות למניעת הריון, התקן תוך רחמי מסוגים שונים כמו התקן מירנה, או התקן תוך רחמי ללא הורמונים ועוד, אך רוב אמצעי המניעה הללו הינם הורמונליים ומי מאתנו לא מכירה חברה או קרובת משפחה שנכנסה להיריון עם התקן?

“דייזי” הינו מחשבון פוריות המתקדם בעולם. בעזרת דייזי תוכלי למנוע היריון בצורה טבעית, בטוחה ובריאה. ובכלל, תלמדי להכיר איך הגוף שלך עובד באמת!

עפ”י המחזור הסטטיסטי, הביוץ של האישה אמור להופיע בתוך ארבעה עשר יום מהיום הראשון של המחזור. החל מהיום השבעה עשר של המחזור ועד ליום העשרים ושמונה לא מתקיים ביוץ, ולכן הסיכוי להיכנס להריון בימים אלו נמוך.

אך גם בשיטת הימים הבטוחים אי אפשר לסמוך על המזל. לכן דייזי ייתן לכם הגנה מרבית ויתריע על הימים שבהן אתן פוריות ועל הימים שבהן אתן לא פוריות ויכולות לקיים יחסי מין ללא חשש.

האפליקציה של דייזי מחשבת את הפוריות שלכן ליממה הקרובה ואחוזי הדיוק עומדים על למעלה מ- 99 אחוזים. כל מה שאתן צריכות זה למדוד את החום בבוקר מתחת ללשון ודייזי ידווח לכן בצבעים האם אתן מבייצות, פוריות או לא פוריות. צבע אדום אומר: את פורייה, אור אדום מהבהב אומר: את מבייצת ואור ירוק אומר: את לא פורייה ובימים ירוקים תוכלי לקיים יחסי מין ללא חשש והינך מוגנת ברמת וודאות של מעל ל- 99 אחוזים.

 

אינספור נשים כבר הפסיקו לקחת גלולות למניעת הריון, הצטרפי גם את אליהן!

יעל ק. שעברה לדרך הטבעית לאחר התלבטות ארוכה:

דנה חברתי הטובה שסבלה מכאבי ראש כרוניים הפסיקה לקחת את הגלולה וכאבי הראש נעלמו, יעל שסבלה מכאבים בנרתיק בזמן קיום יחסי המין, הפסיקה לקחת את הגלולות, הכאבים פסקו והיא שוב נהנית מיחסי המין, אצל מיכל רמת הכולסטרול צנחה לאחר שהיא עברה לשימוש באמצעי מניעה אחרים ורק נטלי ממשיכה להסתובב עם טיפות עיניים כי העיניים שלה סובלות מיובש מאז שהתחילה להשתמש בגלולות – אני החלטתי לא לחכות שיקרה לי משהו ולהנות מהגוף שלי כמו שהטבע יצר אותו.

כל תופעות הלוואי שהוזכרו במאמר מבוססות על מחקרים רפואיים ועל מקרים אמיתיים שקרו לנשים. לכל הנשים שהפסיקו להשתמש בגלולות יש פחות דלקות בדרכי השתן, פטריות בנרתיק בעיות עיכול ובעיות נוספות. באמצעות דייזי מחשבון הביוץ המתקדם ביותר, הן מצליחות לשלוט על גופן, להרגיש נשיות ומשוחררות וליהנות מיחסי המין ללא חשש מהריון לא רצוי.

אז האם אנחנו חייבות להשתמש בגלולות למניעת הריון, ממש לא!

עגלת קניות

0

אין מוצרים בעגלת הקניות.

Hit Enter to search or Esc key to close
Call Now Button דילוג לתוכן