שאלות נפוצות

שאלות כלליות בקשר לדייזי

מה זה דייזי?

דייזי הוא מחשבון הפוריות השוויצרי המתקדם בעולם בעל תו תקן  ה- CE האירופאי – מדחום ומחשבון במכשיר אחד המאפשר מעקב אחר הפוריות שלך מדי יום. זוהי השיטה הטבעית והבריאה למניעת הריון ולתכנון לידה.
דייזי לומד את המחזור האישי שלך ועוזר במניעת הריון ובתכנון לידה בדרך הטבעית והבריאה!

איך דייזי עובד?
דייזי לומד את הנתונים האישיים שלך ע”י מדידה יומיומית של טמפרטורת הגוף שלך והזנת ימי הווסת החודשיים.
בכל יום, לאחר מדידה, דייזי יציג לך את מצב הפוריות שלך ליממה הקרובה.
יש להסתמך אך ורק על תוצאת המדידה שהינך מקבלת מדייזי מדי בוקר!
אור ירוק – את לא פוריה. המשמעות היא שהינך יכולה לקיים יחסי מין מלאים ביממה הקרובה ולא להיכנס להיריון ברמת וודאות של 99.3%
אור אדום – את פוריה. המשמעות היא שאם את מעוניינת לקיים יחסי מין באור אדום – עליך להשתמש באמצעי מניעה שאינו הורמונאלי כדוגמת קונדום
אור אדום מהבהב – תחזית ליום הביוץ שלך
אור צהוב – דייזי בתקופת למידה של המחזור האישי שלך
אור צהוב מופיע בעיקר בהתחלה כאשר דייזי לומד ואוסף נתונים על המחזור האישי שלך. בנוסף, אור צהוב יכול להופיע בהמשך לאחר שלב הלמידה כאשר דייזי מזהה סטייה מהתחזית שנתן לאותו יום.
הערה: יום צהוב = יום אדום (יש להתייחס ליום צהוב כיום שבו הינך פוריה)
האם דייזי נבדק מחקרית?
כן, דייזי הוא מכשיר הדגל בתחום כאשר גם קודמיו, מחשבי הליידי-קומפ ובייבי-קומפ הסתמכו על מחקרים מקיפים ובדיקות בתחום.
ד”ר דורותי באכהופר כתבה תזה (עבודת מחקר) על “אמינות, קבלה ובטיחות המסופקים על ידי המיני-מחשבים ליידי-קומפ ובייבי-קומפ” במניעת הריון ובתכנון לידה טבעיים. עבודתה נמשכה על ידי פרופסור פרוינדל מבית החולים העירוני בדיסלדורף, גרמניה. במשך יותר משנתיים השתתפו במחקר 686 נשים מגרמניה, שויצריה ומקסיקו, ונשאלו על הניסיון שלהן עם המכשירים. הסקר הראה בבירור כי המכשירים מבטיחים מדד פרל של 0.7 בקביעות. המשמעות היא שהם בטוחים כמו הגלולה.
פרוייקט מחקר נוסף שנערך באוניברסיטה “סאסארי” באיטליה, השווה בין שתי שיטות לקביעת רגע הביוץ וזיהוי הימים הפוריים במחזור החודשי. בוצעה השוואה בין שיטות קליניות (כגון שימוש באולטרה סאונד, זיהוי המצאות ההורמון אסטרוגן בשתן, וזיהוי המצאות ההורמון פרוגסטרון בדם) ובין שיטת מדידת הטמפרטורה על ידי מחשב פוריות. המחקר בוצע על נשים שנחשבו לעקרות במשך שלוש עד שמונה השנים שלפני המחקר. שתי השיטות הניבו תוצאות כמעט זהות. נמצא רק הבדל מינורי בלבד, מתוך 30 המחזורים שנבדקו, נמצאו שני מחזורים בהם המחשבון לא זיהה בצורה ברורה את זמן הביוץ. כל שאר הפרמטרים היו זהים לגמרי. יש לכך חשיבות מיוחדת כאשר לוקחים בחשבון שהשימוש בדייזי הצריך רק מדידת חום קצרה בבוקר באמצעות חיישן אלקטרוני (מדחום עם דיוק גבוה ברמת 1/100 של המעלה) ומייצג פתרון מהיר, נקי ופשוט.
בשנת 2010, בוצע מחקר ע”י פאנל מומחים של “האגודה הפולנית לגינקולוגיה” בנושא שיטות לתכנון משפחה טבעי המשמשות למניעת הריון. המחקר, אשר נערך בקרב 510 נשים, אשר השתמשו במחשבונים מעל 13 חודשים, אישר את היעילות של שיטת המחשבונים למניעת הריון או לזיהוי הביוץ, עם מדד פרל 0.7, וסיכם כי, נשים הבוחרות בהתנזרות מיחסי מין או שימוש בקונדום במשך התקופה הפורייה של המחזור, כדי להימנע מהריון לא רצוי, יוכלו לזהות את התקופה הפורייה, בדייקנות גבוהה ביותר, באמצעות שימוש במחשבון.
מהי רמת הדיוק של דייזי?
דייזי מדוייק ואמין ברמה של 99.3% ומבוסס האלגוריתם של דייזי מחברת Valley Electronics הידועה מגרמניה בעל אינדקס פרל מוכח של 0.7.
לצורך ההשוואה – גלולות למניעת הריון נעות בין 0.1 ל 0.9 במדד פרל והתקנים תוך רחמיים נעים בין 0.1 ל 2.2. עם 0.7 במדד פרל, דייזי מוביל במניעת הריון טבעית ובתכנון משפחה וילודה.
האם אפשר להשתמש בדייזי למניעת הריון טבעית בלי לקחת גלולות?
כן, דייזי מציג לך את מצב הפוריות שלך מדי בוקר. בימים ירוקים שדייזי מציג לך, הינך יכולה לקיים יחסי מין מלאים ללא חשש מסיכוי להיכנס להריון ברמת וודאות של 99.3%.
עולם הרפואה משתמש במדד פרל לציון האמינות של שיטה למניעת הריון. מדד פרל מראה כמה הריונות בלתי רצויים ארעו בתוך קבוצה של 100 נשים (המשתמשות בשיטה המסויימת) במשך שנה אחת. גלולה נגד הריון שיש לה מדד פרל 1.0 – המשמעות היא שאם 100 נשים תשתמשנה בגלולה זו במשך שנה, אחת מהן בכל זאת תכנס להריון.
המחקר המדעי על המחשבונים אישר שדייזי, כמכשיר הדגל של מחשבוני הביוץ מבטיח ביעילותו 0.7 במדד פרל.
האם אפשר להשתמש בדייזי לתכנון לידה כדי להיכנס להריון?
כן, דייזי עוזרת לך לעקוב אחר המחזור שלך ומראה לך כאשר הסיכויים להשגת הריון הם הגבוהים ביותר (כך שלעולם לא תתפסי שוב עושה אהבה כדי להיכנס להריון בימים הלא נכונים!) במיוחד אם יש לך קשיי היקלטות להריון, חשוב לדעת מתי בדיוק וכמה הם הימים הפוריים.
כל אישה יכולה להיכנס להריון רק במעט מאוד ימים בכל מחזור: חמישה ימים לפני וביום של הביוץ בפועל.
מחזור של 28 ימים קיים רק בסטטיסטיקה. לאחר שהערכנו למעלה ממיליון מחזורים, תמיד יש תנודות במספר הימים. השאלה היא מה רמת האי-יציבות. תנודות של 2-3 ימים הם במסגרת הנורמה ודייזי יודעת לתת מידע אמין.
בלי לדעת על המחזור שלך, תחמיצי את הימים החשובים בקלות.
 מהו חום השחר ואיך אני מודדת את החום?
חום השחר הינו חום הגוף של האישה במנוחה (לאחר כ 4 שעות שינה). מדידת חום השחר בצורה פשוטה ומהירה מתחת ללשון מדי בוקר עם ההתעוררות במצב שכיבה ולאחר ארבע שעות שינה רצופות. מדידת חום השחר אינה חייבת להימדד בשעה קבועה מדי יום אך יש להקפיד על ארבע שעות שינה רציפות ומדידה עם ההתעוררות במצב שכיבה.
 האם מחלה משפיעה על השימוש בדייזי?
דייזי מזהה התנהגות חריגה של חום הגוף ויודע להתמודד עם השינוי.
בימים בהם הינך חולה, עם חום או נוטלת אנטיביוטיקה – יש לדלג על המדידה. האלגוריתם של דייזי יודע להתמודד עם דילוגים.
לכל שאלה בעניין זה ניתן להתייעץ עם שירות הלקוחות.
איך אני משתמשת בדייזי?
חשוב שתקפידי על 2 דברים:
1. מדידה יומיומית של טמפרטורת הגוף בהתעוררות: מדדי את טמפרטורת הגוף שלך ע”י דייזי מדי בוקר מתחת ללשון
חובה שהמדידה תהיה מייד לאחר שאת מתעוררת ולפני שאת יוצאת מהמיטה
2. הזנת ימי הווסת שלך לדייזי: כאשר את מקבלת את הווסת החודשית יש להזין לדייזי כל אחד מימי הווסת (אופן הזנת ימי הווסת לדייזי מפורטת בהוראות שקיבלת ובסרטונים באתר)
לדוגמא: נניח שהיו לך 4 ימי ווסת בחודש נתון, בימי הווסת עליך למדוד טמפרטורת גוף כרגיל מדי בוקר ולאחר מכן להזין את הווסת לדייזי ע”י לחיצה ארוכה על לחצן ההפעלה של דייזי עד לקבלת אור סגול קבוע כך שבסופו של דבר, דייזי יידע שהיו לך 4 ימי ווסת באותו חודש נתון.
למי השימוש בדייזי מתאים?
נשים בעלות מחזורי ווסת טבעי סדיר המתמשכים בין 19 ל- 40 ימים
למי השימוש בדייזי לא מתאים?
• נשים בעלות מחזורי ווסת לא סדירים (מעל 40 יום או מתחת ל 19 יום)
• נשים בעלות שחלות פוליציסטיות אשר חוות מחזורים ארוכים ובלתי סדירים
• נשים שחוות תסמינים של גיל המעבר
• נשים שנוטלות טיפולים הורמונלים
האם הרבנים ממליצים על דייזי?
לקריאת ההמלצה של רבני צוות מכון פוע”ה לחצי על הלינק להמלצת הרבנים ממכון פוע”ה לדייזי.
אני שומרת שבת ולא יכולה למדוד חום בשבת, האם דייזי יודע להתמודד עם זה?
כן. האלגוריתם של דייזי לומד את הנתונים האישיים שלך. לדייזי יש את היכולת לחשב את סטטוס הפוריות שלך מדי יום ולכן דייזי יכול להתמודד עם פספוס של מספר מדידות.
עם זאת, אנא הקפידי לבצע מדידות בשאר הימים כרגיל.
בנוסף, במידה והינך ביום וסת בשבת, עליך להפעיל את דייזי במוצאי שבת ולהזין לדייזי את הווסת ללא מדידה.
* בימים בהם דילגת על מדידה ואת בוחרת לקיים יחסים, עליך להשתמש באמצעי מניעה לא הורמונאלי.
** במצבים בהם יש רצף ימים של שבת וחג, וקיבלת בהם וסת, צרי קשר עם שירות הלקוחות.
*** לינק להמלצת הרבנים ממכון פוע”ה לדייזי
אני נוטלת/אטול תרופות באופן קבוע, האם אני יכולה להשתמש בדייזי?
במידה והינך נוטלת/תטלי תרופות באופן קבוע, עליך להתייעץ עמנו במייל: info@daysy.co.il או עם רופא על מנת לבחון השפעת התרופה על חום השחר ומועד הביוץ
אני מתעוררת מספר פעמים בלילה, האם אני יכולה להשתמש בדייזי?
כן, אך יש לישון שינה רציפה של לפחות 4 שעות לפני המדידה.
אם קורה לך מפעם לפעם שאינך ישנה כראוי, יש לדלג על מדידה והאלגוריתם של דייזי יודע להתמודד עם הדילוגים במדידות.
האם אני צריכה למדוד כל יום באותה השעה?
לא, אין צורך למדוד בשעה קבועה.
חשוב שתקפידי על לפחות 4 שעות שינה רצופות טרם המדידה ולבצע את המדידה עם ההתעוררות ולפני הקימה מהמיטה.
מה עליי לעשות לקראת השימוש בדייזי?
עליך להפסיק ליטול אמצעי מניעה הורמונליים (לדוגמא גלולות) לפני תחילת השימוש בדייזי, לחכות לסיום הווסת הראשון לאחר השימוש בגלולות ורק לאחר מכן להתחיל למדוד עם דייזי על בסיס יומיומי מדי בוקר.
אני כרגע מניקה, האם אני יכולה להשתמש בדייזי?
הזמן שלאחר הלידה ועד קבלת הווסת הראשונה בזמן ההנקה הינו בעייתי מבחינת מניעת הריון.
החברה ממליצה להתחיל להשתמש בדייזי כשישה שבועות לאחר הלידה, כך דייזי יתחיל ללמוד את טמפרטורת הגוף שלך וברגע שתגיע הווסת דייזי יוכל להציג לך יותר ימים ירוקים וללמוד מהר יותר את המחזור שלך.
עם זאת, חשוב שתדעי שדייזי לא יציג לך ימים ירוקים ולא יועיל כל עוד לא קיבלת את הווסת החודשית שלך.
ממתי אני יכולה לסמוך על השימוש בדייזי?
את יכולה לסמוך על דייזי מהיום הראשון. דייזי צריך ללמוד את הנתונים הספציפיים שלך (מדידות טמפרטורת הגוף וימי הווסת שלך) לכן לדייזי לוקח ללמוד אותך 2-3 מחזורים, המשמעות היא שדייזי יציג לך בתקופה זו יותר ימים צהובים ואדומים ופחות ימים ירוקים.
ככל שתקפידי למדוד מדי בוקר ולהזין לדייזי את ימי הווסת שלך יהיה לדייזי יותר מידע על המחזור שלך ומספר הימים הירוקים יגדל משמעותית.

רוצה לדעת עוד?
חייגי 03-949-2000